Közel 20 éve egyesületi vezetőink és néhány horgásztársunk felajánlotta a már nem használt horgászkellékeit egyesületünknek. Ezek például: horgászbotok, orsók, horgászhálók, régi horgász igazolványok, halőri igazolványok és egyéb horgászattal kapcsolatos kiadványok, dokumentációk.
Ezekből a felajánlásokból született meg egyesületünk vezetőségében az ötlet egy Horgász Múzeum létrehozása, mely azóta is folyamatosan bővül.
Jelenlegi formája Nyugdíjas Bizottságunk hatékony részvételével került kialakításra.